S-Works Venge

Specialized S-Works Venge to rower, którego każdy element powstawał z myślą o perfekcyjnie szybkiej całości.

Narodził się w tunelu aerodynamicznym Win Tunnel. Konstruktorzy postawili sobie ambitny cel i przystąpili do testów. Stworzyli rower, którego linia, każda krawędź, kształt najmniejszego nawet szczegółu sprawiają, że Venge jest jeszcze szybszy. Projektując go nie pominięto żadnego elementu, skrupulatnie analizując działanie wszystkich podzespołów. Wynik, który udało się osiągnąć jest imponujący, na dystansie 40 km S-Works Venge ViAS jest szybszy o 120 sekund od Tarmac SL4.
 
5min_newsletter_header

Przy tworzeniu Venge użyto technologii Rider-First Engineered™, która sprawia, że bez względu na rozmiar roweru rama i widelec zapewniają stałą wydajność podczas jazdy. Dzięki zwiększeniu bocznej sztywności widelca, która została podniesiona aż o 30%, uzyskano bardziej precyzyjne prowadzenie.

Praca w tunelu Win Tunnel zaowocowała także opracowaniem niezwykle skutecznego połączenia Opon S-Works Turbo i kół CLX 64. Są one najbardziej aerodynamiczną kombinacją koło-opona jaka kiedykolwiek została stworzona. Do tego płaskie, cieniowane szprychy zastosowane z piastą własnej konstrukcji są gwarancją aerodynamiki zestawu kołowego.
 
wheels2
spokes

Warto zwrócić uwagę także na opatentowane, zintegrowane hamulce. Łączą one siłę z aerodynamiką, nie powodując dodatkowych oporów powietrza i zapewniając optymalną modulację i dużą moc hamowania. Przedni zacisk uzupełnia profil widelca. Natomiast tylny został umieszczony w punkcie o najmniejszej wartości ugięcia koła, daleko od rury podsiodłowej i bidonu.

Kokpit Aerofly ViAS z mostkiem pochylonym 17 stopni w dół gwarantuje optymalny, aerodynamiczny profil. Aby zrównoważyć agresywną pozycję, kierownica Aerofly ma wznios 25 mm. Żeby nic nie psuło opływowej sylwetki, wszystkie linki zostały poprowadzone wewnątrz ramy a także w mostku i kierownicy. Udało się to dzięki zastosowaniu specjalnego systemu łożysk i podkładek.
 
stery

Wyszukiwarka

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
www.airbike.pl - KEN