Omega Pharma - Quck Step - 2012 - rowery Specialized

Członkowie zespołu Omega Pharma – Quick-Step, będą w sezonie 2012 trenować i startować na rowerach Specialized oraz używać kasków i dodatków spod znaku „Super S“ ;) 

W barwach zespołu Omega Pharma – Quick-Step i na sprzęcie Specialized zobaczymy w tym roku również szereg międzynarodowych legend, jak Tom Boonen, Levi Leipheimer, Sylvain Chavanel i Tony Martin.Z polskich zawodników w skład zespołu wchodzą Michał Kwiatowski i Michał Gołaś.


Nie jest to pierwszy przykład partnerstwa założyciela i prezesa firmy Specialized Mike’a Sinyarda i menedżera ekipy Quick-Step Patricka Lefevere’a. Ci dwaj panowie już wcześniej uścisnęli sobie dłonie, czyli innymi słowy – podpisali umowę o współpracy na trzy lata (sezony 2007 -  2009). Jej rezultatem był cały szereg zwycięstw i sukcesów.


„W ciągu trzech sezonów pierwszego okresu współpracy z Patrickiem i jego zespołem wygraliśmy więcej ważnych i popularnych wyścigów, niż jakakolwiek inna zawodowa ekipa“, skomentował owocne partnerstwo Mike Sinyard. „W roku 2007 wygraliśmy mistrzostwa świata, opanowaliśmy klasyki, jak Paris-Roubaix i Tour of Flanders oraz zdobyliśmy zieloną koszulkę na Tour de France.“ 

„To prawda - żaden inny zespół nie może pochwalić się tyloma osiągnięciami, iloma zaowocował pierwszy okres współpracy ze Specialized“, dodał dyrektor zespołu Quick-Step Patrick Lefevre. „Przy czym udział Specialized w sukcesie jest niepodważalny. Zarówno rowery, jak i pozostałe wyposażenie tej firmy, dawały nam sporą przewagę nad konkurencją już na starcie. Najwyższa jakość wszystkich produktów, w pełni profesjonalne podejście oraz zdolność do reagowania na potrzeby zawodników to główne powody wznowienia naszej współpracy, która ma na celu osiąganie jeszcze lepszych wyników w przyszłości.“ 

Z nadejściem nowego sponsora Omega Pharma, zarząd zespołu Quick-Step (Patrick Lefevre, Zdeněk Bakala i Bessel Kok) przyciągnął wręcz niewiarygodną liczbę światowej sławy zawodników. Tom Boonen, trzykrotny zwycięzca Paris-Roubaix, wraz z mistrzem kraju Sylvainem Chavanelem, słynącym zarówno z wyników w zawodach jednodniowych, jak i etapowych, mają scementować skład, dla którego priorytetem będą wiosenne klasyki. Z drugiej strony Tony Martin, najwyższej klasy zawodnik, aktualny mistrz świata w jeździe na czas, wniesie do zespołu świeżą krew, siłę i nerw, a Levi Leipheimer dołoży swoje bogate doświadczenie w zawodach etapowych.


Levi Leipheimer powiedział, że partnerstwo z firmą Specialized jest dla niego jak powrót w rodzinne strony. W trakcie jego współpracy z ekipą Gerolsteiner w latach 2005 - 2006 dosiadał pierwszej wersji modelu Specialized Tarmac SL, na którym wjechał na najwyższe podium zawodów Tour of Germany i Dauphiné Libéré. „Bardzo dobrze wspominam Specialized i naprawdę cieszę się na ponowną współpracę i możliwość przetestowania wszystkich nowinek i zmian. Rowery Specialized są z roku na rok coraz mocniejsze, lżejsze i szybsze - aż trudno w to uwierzyć“, dodał na zakończenie Levi. 

Podobnie odczucia ma Tom Boonen. „Bardzo się cieszę z powrotu do Specialized“ – mówi były mistrz świata w kolarstwie szosowym. „Wiem z własnego doświadczenia, że model Tarmac, na którym miałem okazję jeździć przed laty, był najlepszym z dostępnych wówczas rowerów. A przecież różnica pomiędzy pierwszą generacją, a obecnymi modelami, jest wręcz niewiarygodna. Naprawdę z wielką radością przyjąłem fakt, że ponownie pojadę na sprzęcie Specialized!“

Kolarze zespołu Omega Pharma – Quick-Step będą mieli do wyboru całą gamę najwyższej klasy rowerów i akcesoriów marki Specialized, głównie, rzecz jasna, z prestiżowej linii S-Works. Nie ma lżejszego i sztywniejszego roweru, niż nowy Tarmac SL4, który stanie się „koniem pociągowym” całego zespołu. Nowy Venge, maszyna, która sprawdziła się już na trasie wyścigu Milan-San Remo 2011 i zdobyła zieloną koszulkę na Tour de France 2011, będzie idealnym wyborem dla zawodników, ceniących głównie aerodynamikę i minimalny opór powietrza. Pamiętając o starej prawdzie, że „wygoda to prędkość“, Tom Boonen i jego zespół wyruszą do boju z konkurencją i bezlitosnym brukiem na sprzęcie S-Works Roubaix SL3. Natomiast model Shiv TT posłuży do walki z innym, może najbardziej wymagającym przeciwnikiem, którym jest czas. W klasycznych wyścigach zawodnicy założą leciutkie, najwyższej klasy kaski Prevail, a przy jeździe na czas opływowy kształt zapewni im model TT.

 Chris D’Aluisio, dyrektor działu zaawansowanych badań w firmie Specialized, ogłosił, że partnerstwo jest kolejnym ważnym krokiem na drodze do doskonalenia sprzętu sportowego. „Główną korzyścią ze współpracy jest to, że dzięki najlepszym zawodnikom będziemy mieć jeszcze większą motywację do pracy nad najwyższej klasy rowerami i dodatkami. I to takimi, które będą dostępne dla wszystkich amatorów kolarstwa.“

 

Wyszukiwarka

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
www.airbike.pl - KEN