HTC-High Road ze Specialized

 

HTC wyrusza w sezon szosowy 2011 na rowerach i osprzęcie Specialized

 
Razem z początkiem nowego roku rozpoczyna się ekscytująca – i bardzo szybka - nowa współpraca w rowerowym świecie: dwie kalifornijskie firmy High Road Sports i Specialized startują z programem wieloletniego zaangażowania się we wsparcie drużyn, które odniosły najwięcej zwycięstw w sezonie 2010 – męskiej i żeńskiej HTC-High Road - wsparcie rowerami, które w sezonie 2010 odniosły najwięcej sukcesów – naszymi Specialized S-Works.
 
Połączenie dominujących w Pro Tour rowerów i wyposażenia oraz naszej bogatej historii, kultury, ducha innowacyjności i ogólnego oddania i zaangażowania w kolarstwo to jest to, co dla założyciela High Road, Bob’a Stapleton, było najbardziej atrakcyjne w wizerunku Specialized.
 
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy", powiedział Stapleton. "Założyciel Mike Sinyard jest prawdziwym przedsiębiorcą, a jego będąca ikoną firma jest dominującą siłą zarówno w profesjonalnych wyścigach kolarskich jak i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań milionom rowerzystów na całym świecie. Nasza współpraca koncentruje się nie tylko na sportowych sukcesach w przyszłości, ale także na rozwoju coraz lepszych produktów".
 
W sezonie 2011, męski skład HTC-High Road będzie jeździł na naszych S-Works Tarmac SL3 w większości wyścigów szosowych, przesiadając na SL3 Roubaix podczas brukowanych klasyków, natomiast kobiety będą jeździć S-Works Amira. Oba zespoły podczas prób TT będą ścigać się na SHIV Time Trial. Zawodnicy będą również używać nowych kasków Prevail w trakcie etapów ze startu wspólnego i oraz kasków TT3 do wyścigów na czas.
 
Sinyard jest również entuzjastycznie nastawiony do tego przedsięwzięcia. "Zawsze szanowałem  Bob’a i zespoły, które on zbudował. Nasze organizacje mają wiele wspólnego", powiedział. "High Road będzie zmuszał nas do ciągłego wysiłku aby cały czas pracować nad udoskonalaniem naszych rowerów i kasków, a my dostarczymy im najlepszych materiałów na świecie, aby pomóc im wygrywać wyścigi."
 
Nowi partnerzy rozpoczęli sezon 2011 na pierwszym w historii zimowym zgrupowaniu „w domu” czyli w siedzibie Specialized w Morgan Hill w Kalifornii. W trakcie zgrupowania obecnych było ponad pięćdziesięciu przedstawicieli międzynarodowych mediów, którzy mieli możliwość kontaktu z zawodnikami w trakcie trwania obozu. Kulminacyjnym punktem zgrupowania była wspólna jazda 200-osobowego peletonu składającego się z członków zespołu, pracowników i dziennikarzy.
 
Zespoły zabrały się do poważnych treningów już na początku sezonu, wszyscy zawodnicy mieli możliwość skorzystania z różnych sesji BG FIT zarówno na ich rowery szosowe oraz TT. Możliwości kompleksowego systemu dopasowania roweru Specialized sprawiają, że zawodnicy stają się „jednością” ze swoim sprzetem, a ekipa HTC-High Road – włącznie z ich najlepszym sprinterem – mogła się przekonać o jego wymiernych rezultatach. 
"Teraz jest zdecydowanie lepiej", przyznał sprinter Mark Cavendish prosto z siodła jego nowo dopasowanego SL3 Tarmac. "Jestem w stanie uzyskać lepszą moc z obu nóg. Miałem pewne problemy z tym w ubiegłym roku, ale możliwość dopasowania pozycji dzięki BG FIT bardzo pomogła. To jest naprawdę dobre! "
 
Evelyn Stevens, Mistrz Stanów Zjednoczonych w jeździe na czas w roku 2010, podsumował doskonale cała sprawę pobytu w Morgan Hill: "To była doskonała okazja zintegrowania całego zespołu, wspólnych treningów oraz poznania się naszych nowych partnerów – Specialized i High Road Sports"
 
Po tym zgrupowaniu ekipa HTC High Road przygotowuje się w Europie do nowego sezonu oraz pierwszego poważniejszego startu w  dniach 16-23 stycznia w Tour Down Under w Australii.
 
W sprzedaży mamy sprzęt w barwach Teamu HTC - High Road (kliknij by sprawdzić dostępność).

 

Wyszukiwarka

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
www.airbike.pl - KEN